Já a holka odvedle; Jednou se budete smát a podruhé brečet


Ahojky cestovatelé,

tenhle příspěvek bude trochu jiný než jinak čtete. Přemýšlela jsem, že bych recenze trochu upravila … tak šup na to!

Během těchto pár dní kdy panuje všude horké léto, jsem si přečetla prvotinu Já a  holka od vedle  ( Originální název: A Short History of the Girl Next Door ) od začínajícího spisovatele Jareda Recka. Opravdu nelituji, že jsem si knihu pořídila. Samotné reklamy na tento příběh mluvily za vše a stále mluví.

Cituji ze zadní strany knihy : ,,PRO FANOUŠKY JOHNA GREENA A JENNIFER NIVENOVÉ

 Patnáctiletý Matt Wainwright má v hlavě zmatek. Nedovede říct své nejlepší kamarádce Tabby, co k ní cítí, v basketu se mu vůbec nedaří a jediným místem, kde si připadá v pohodě, jsou hodiny angličtiny. Kdyby byl tohle film, Tabby by se do něj zamilovala a všechno by dobře dopadlo. Jenže takhle to nefunguje. Tabby začne chodit s Liamem Bransonem, basketbalovou hvězdou z posledního ročníku, a Matt má pocit, že se mu nejlepší kamarádka vzdaluje. Netuší, že se schyluje k událostem, které změní jeho život navždycky..."

Opravdu už těchto pár vět nebo anotací z různých koutů nakladatelství vás dostane do kolen .Co je zač ten Matt, Tabby a hlavně co se stane mezi nimi? Čekala jsem, že tam někdo umře, ale jak to ten Jared Reck napsal, to bylo srdcervoucí. Chvíli jsem se u příběhu smála, až jsem se za břicho skoro popadala a další chvíli jsem měla zamlženo před očima. Opravdu anotace nelžou, na tuhle knihu si musíte připravit kapesníčky a já na ně zapomněla. Nevydržela a pomalu bolestivě brečela. Vím, co je to smrt a bolest, která po ní zůstane, zemřeli mi dva členové rodiny během dvou let. No nic, tady nechávám místo pro Matta a Tabby. Myslím, že si všechny hlavní i vedlejší postavy zamilujete, třeba brášku Mattyho i Liama Bransona. Nevypadá tak jak zprvu si myslíte.

Myslím, že tato knížka je hlavně o lidských vztazích a zamyslet se někdy nad sebou. Je to důležité, věřte mi.






Tady pár informací o Jaredovi Reckovi :

Jared Reck žije v Pensylvánii v Hanoveru se svou ženou a jejich dvěma dcerami. Posledních dvanáct let vyučuje angličtinu a literaturu na základní škole a většinu času tráví čtením knih a psaním příběhům se svými studenty. Na závěr miluje knihy od Johna Greena  a Laurie Halse Andersenové.

Více informací najdete na www.jaredreckbooks.com

Doporučuji to všem fanouškům YA literatury a osobám, který milují romantiku. Hezké počtení tomu, kdo knihu bude číst. A pozor! Zprvu jsem si myslela, že Jaredovo psaní bude stylem jako Johna Greena, ale spletla jsem se.

Na konci tohohle příspěvku jsem dnes vymyslela dva citáty na tuto knížku.

,,Nejtěžší je vzdát se toho, čeho se chcete držet zuby nehty."

,,Co jsou to vzpomínky? Dějové krátké linky našeho malého života.''

P.S. Hrozně ráda jsem si přečetla příběh, ve kterým to popisuje sám kluk. Moc takových knih dle mého názoru neexistuje.

CatherineH.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

recenze na Jedna želva za druhou

Oba na konci zemřou

ŽIVOT NEBO SMRT - recenze na Sníh nebo popel