Oba na konci zemřou

Příběh, který vás chytí za srdce od první věty až do poslední tečky.Nebudete chtít se od něho odtrhnout, bude se vám o něm zdát a především se sami sebe zeptáte :

,,Co bych dělal/a kdyby mi zbýval den života ?''

Bylo by zajímavé vytvořit nějakou anketu na sociálních sítí nebo úplně nejlepší se jen tak zeptat na ulici  lidí z různých koutů světa, sociálních vrstev, generací a povolání.Možná to už někdo přede mnou udělal, já budu další a možná i vy.😊

Každý z nás se už setkal se smrtí někoho, kdo byl nám blízký.Nechci to tady rozepisovat, bylo by to na dlouho a mohla bych vás urazit. Jestli někdo jste se nepotkali se smrtí tak bud'te rádi.A na druhou stranu KDO JO, tak doufám, že jste se drželi nebo se držíte a máte kolem sebe lidi, kteří vám pomůžou, je to potřeba. Sama vím jaké to je.

Ale zpátky ke knize, ještě jsem nezačala a píšu něco, co si nechcete číst. Přece moje blogování je o knížkách, jejich recenzí, zajímavostí, ne ? Tak proč tady píšu o sobě ???

krátký životopis 
ADAM SILVER - americký spisovatel, žije v New Yorku, pracoval jako knihkupec a psal recenze      na dětské a YA knihy. Je autorem bestsellerů They Both Die at the End, More Happy Than Not, and History Is All You Left Me, které se umístily v prestižním žebříčku New York Times. U nás zatím se vydala jeho prvotní kniha They Both Die at the End (český překlad- Oba dva na konci zemřou).  
příštím roce by měla se snad vydat do češtiny přeložena knížka What if it's us, kterou napsal Adam Silver společně s Becky Albertalli. Nemůžu se dočkat až si ji přečtu!

THEY BOTH DIE AT THE END
Příběh se odehrává v New Yorku pomocí telefonního kontaktu Hodina smrti, která každou noc volá nešťastníkům, kteří za 24 hodin zemřou a měli by si užít svůj poslední den svého života. Telefonuje nejen nemocným lidem, ale i těm, co jsou v pořádku. Hodině smrti je jedno, kdo zemře. 
Ve stejný čas zavolá dvěma chlapcům, jednomu, který dává nakládačku příteli své ex přítelkyně a druhému, který je doma a bojí se přijmout hovor Hodiny smrti.Zjistí, že dnes zemřou a ted' si vykládají  otázky : ,,Jak využít můj poslední den ? Měl bych se rozloučit ? Proč dnes musím zemřít ?'' spoustu nekonečných otázek.Osud je svede dohromady a co by udělali za celý svůj život, vynákladají veškeré svoje úsilí do jednoho dne. Odpustili sami sobě, zažili dobrodružství, rozloučili se, zamilovali  a spolu zemřeli. V jejich posledním dobrodružstvím se při motávali další nešťastníci, ale i ti, co jejich osudný den nezemřou. 

Velmi doporučuji, budete s nimi plakat a zároveň smát, tuhle dvojici si zamilujete a možná i někoho jiného...Ale nechám vás v napětí, musíte si tu knížku přečíst otevře vám srdce.❤

A příběh také má úžasné citáty, např.:

KONEC

NIKDO NECHCE ZEMŘÍT.
DOKONCE ANI LIDÉ, KTEŘÍ SI PŘEJÍ DOSTAT SE DO NEBE,
NECHTĚJÍ ZEMŘÍT. ABY TAM SKONČILI.
A PŘESTO JE SMRT CÍLOVOU STANICÍ,
KTERÁ JE SPOLEČNÁ NÁM VŠEM.
JEŠTĚ NIKOMU SE NIKDY NEPODAŘILO UNIKNOUT.
A TAK BY TO MĚLO BÝT, PROTOŽE SMRT JE S NEJVĚTŠÍ
PRAVDĚPODOBNOSTÍ TEN NEJLEPŠÍ VYNÁLEZ,
JEHOŽ AUTOREM JE ŽIVOT.
V ŽIVOTĚ MÁ ROLI PRŮKOPNÍKA ZMĚN.
ODKLÍZÍ STARÉ, ABY UDĚLAL MÍSTO NOVÉMU.

Steve Jobs

tento citát se mi líbí asi nejvíc ze všech, ale každý si tam najde svůj ...


CatherineH.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

recenze na Jedna želva za druhou

ŽIVOT NEBO SMRT - recenze na Sníh nebo popel