ŽIVOT NEBO SMRT - recenze na Sníh nebo popel

Sedím u počítače v pyžamu Mickey Mouse, poslouchám své oblíbené písničky a přemýšlím, co sem  napíšu jako vždy. Vím, měla jsem dvě větší čtecí krize, ale naštěstí už jsem je překonala a čtu o stošest,jestliže nemám povinnosti do školy. Teda i když byly ty krize, četla jsem na Wattpadu příběhy, který měly šťávu, ne ty kde se skoro v každé větě opakuje ,,jsem''.To mě hrozně vytáčí. A Storki by Humbook, kde soutěžím o knížky, jak jinak.

Ale ted' zpátky k recenzi,kterou zatím  nepíšu, možná máte tušení o čem bude ...

Pár informací ...
Trilogie Sníh nebo popel od úžasné, vtipné spisovatele Sary Raash, která píše další knihy, nevím, jestli bude trilogie, ale vím, že u nás v říjnu vyšla její nová kniha Rebelové vln, kterou pokřtila na Humbookfestu a já si ji tam koupila. Teda zatím nepřečetla, ale chystám se jako dalších 10 knih?
Proč ten otazník (?) budou Vánoce a nemám tušení, kolik knih dostanu pod stromeček natož, že všechny jsem si je koupila ...ŽIVOT NEBO SMRT
Hádám, že o tom přemýšlíte, proč vlastně ten název ? To se opičí podle názvů knih, který četla ? Co tím myslí ? a mnoho dalších otázek, nemám pravdu ? Ano, asi to z ní sobecky, ale když budete číst dál, pochopíte.

Trilogie, tři knihy, tři názvy, jak lehké a přesto těžké. Jak jsem dostala první dvě knížky, začala jsem přemýšlet o těch názvech, vždyť nedávají smysl(?), proč tam nejsou protiklady to by bylo lepší(?).Jenže po přečtení to chápu, dává to smysl jako 1 + 1. Jeden název a vystihuje všechno, co chystáte číst aniž to víte.

Téhle trilogie si budu hodně vážit, co se týče mého knihomolského srdíčka. Každá její knížka se mnou cestovala přes kus světa, od jednoho domu ke druhému a v koupelně.Měla bych to vysvětlit.

SNÍH NEBO POPEL  - byl se mnou týden  ve Španělsku na krátkých prázdninách.Cestoval se mnou v letadle a dokázal mě trochu rozptýlit na to, abych nezačala vyvádět při turbulencích. Až zase poletím, vím, co mě dokáže rozptýlit.. kniha ... i když se mi z toho motá hlava.

LED NEBO OHEŇ - také byl se mnou na prázdninách, ale v mobilu, to víte z instastories. Trochu se mi  nelíbil, ale naštěstí trojka byla skvělá jak jednička.

MRÁZ NEBO NOC - zkoušela jsem ho číst, kdykoliv byl čas a po úkolech do školy. Chvíli jsem ho musela opustit kvůli osobním problémům, ale předminulý pátek jsem se na něho  tak těšila, že si ho začala číst v sedm večer do desíti v koupelně.Jinak bych neměla klid. Bydlím s babičkou a ségrou v malém bytě ( dvě místnosti + 1 koupelna) a když každá je sama v jedné místnosti a buď si volá nebo kouká na TV, tak kde si mám číst než v koupelně, která je dost velká, abych si mohla číst v klidu. Nerada si čtu v hluku a to stačí i malý, jinak nemám ten prožitek z té knížky a nevím o co tam vůbec jde, když kolem je tolik hluku.

Jinak zkráceně celý příběh je o životě a smrti, pro někoho možná i něco víc, ale to jen zjistíte přečtením téhle trilogie.

Hodnotím 5*/5* , doporučuji pro všechny milovníky fantasy a love story.

Malá poznámka
Sara Raash píše i na Wattpadu, každé úterý a čtvrtek má nové kapitoly z pohledu jedné mužské hlavní postavy až do konce 2O. prosince. Najdete ji na profilu www.wattpad.com/user/sararaasch.

CatherineH.Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

recenze na Jedna želva za druhou

Oba na konci zemřou